Wskazania do wykonania depilacji laserowej Vectus

Depilacja laserowa, w tym depilacja Vectus to zabieg, który przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby na stałe pozbyć się owłosienia. To oczywiste. Jednakże czasem zabieg przeprowadzany jest ze wskazań medycznych – zalecany jest przez odpowiedniego lekarza.

Wrastające włoski

Jednym ze wskazań do zabiegu depilacji laserowej mogą być właśnie wrastające włoski. To częsty problem osób, które golą się maszynkami albo depilują woskiem lub depilatorem. Są to włosy, które nie zdołały przebić się na powierzchnię skóry i zaczęły się pod nią skręcać. Dzieje się tak, ponieważ po depilacji są bardziej cienkie i miękkie, co utrudnia przebicie się przez skórę. Dodatkowo należy pamiętać, że w efekcie golenia i depilacji naskórek twardnieje, co utrudnia cały proces.

Obserwujemy je jako charakterystyczne czarne kropki. Co gorsza, wrastające włoski mogą prowadzić do pojawienia się zapalenia mieszków włosowych. Najczęściej występują one na nogach, bikini i pachach. U mężczyzn są to najczęściej okolice brody i szyi.

Najlepszym sposobem na wrastające włoski jest depilacja laserowa, gdyż w ten sposób likwidujemy źródło problemów – owłosienie. Co niezwykle ważne, podczas depilacji laserem Vectus, jesteśmy w stanie usunąć także wrośnięte włoski, gdyż światło lasera pochłaniane jest przez melaninę w mieszkach włosowych – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Zapalenie mieszków włosowych

Wrastające włoski mogą być przyczyną jeszcze poważniejszej dolegliwości, jaką jest zapalenie mieszków włosowych. Wyróżnić możemy tu zapalenie infekcyjne oraz nieinfekcyjne. W przypadku zapalenia infekcyjnego do czynienia mamy z zakażeniem bakteryjnym, na przykład paciorkowcem ropnym, gronkowcem złocistym, czy pałeczką ropy błękitnej.

Do zakażenia może dojść podczas kąpieli w zainfekowanej wodzie, ale także podczas golenia i depilacji. Zapalenie nieinfekcyjne jest najczęściej związane z trądzikiem i przyjmowanymi lekami – kortykosteroidami i kortykotropiną – mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Zapalenie mieszków włosowych obserwujemy jako czerwone kropki lub krostki wypełnione ropą. Towarzyszyć może im ból i swędzenie. Niestety, po stanach zapalnych mogą pozostać blizny. (więcej: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/zapalenie-mieszkow-wlosowych/)

Podobnie jak w przypadku wrastających włosków, najskuteczniejsza metodą pozbycia się tego problemu jest właśnie depilacja laserem Vectus.

Nadmierne owłosienie

Kolejną dolegliwością, w której pomóc może Vectus jest właśnie nadmierne owłosienie – hirsutyzm. Mowa tu o zarówno o włosach wyjątkowo grubych, ciemnych i odrastających bardzo szybko, jak i pojawiających się w nietypowych obszarach – np. twarz i klatka piersiowa u kobiet. Niektóre osoby skarżą się, że włosy golone rano już po kilku godzinach są znacznie widoczne. Podstawą leczenia jest poznanie przyczyn takiej sytuacji. Dlatego niezbędna jest wizyta u dermatologa. Lekarz może zalecić przeprowadzenie właśnie depilacji laserowej, która umożliwia skuteczne pozbycie się owłosienia.

Dlaczego Vectus?

Laser Vectus to najnowocześniejszy sprzęt stosowany podczas depilacji laserowej. Wyróżnia go bardzo duża skuteczność. Podczas serii zabiegów likwiduje się 95% włosków. Pozostałe 5% może, ale nie musi pojawić się w przeciągu roku od ostatniego zabiegu. Są to włoski, które podczas zabiegów nie znajdowały się w fazie wzrostu. Usunąć możemy je podczas jednego zabiegu przypominającego.

W laserze Vectus zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jak technologia fototermolizy selektywnej, czytnik aktywnej melaniny Skintel, czy Advanced Cooling System. Dzięki temu zabiegi są nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne i komfortowemówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica

Gdzie umówisz sie na Vectus?

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: +48 791 600 607

Follow us on:

One thought on “Wskazania do wykonania depilacji laserowej Vectus

Comments are closed.