Wiosenne porządki dla skóry

Wiosna to moment, kiedy szczególnie warto poddać się zabiegom kosmetycznym i zintensyfikować pielęgnację domową. Po pierwsze dlatego, że słońce jeszcze mocno nie przygrzewa, po drugie ze względu na to, że cera po zimie bardzo często potrzebuje regeneracji. Warto zacząć przede wszystkim od oczyszczania, i to dogłębnego.

Wiosenne oczyszczanie

Oczyszczanie cery to jeden z najważniejszych elementów każdej pielęgnacji. W ciągu dnia skóra zbiera bardzo wiele zanieczyszczeń. Miejski smog, kurz, resztki make-upu, to wszystko bardzo ją obciąża. Niewidoczne gołym okiem zanieczyszczenia mieszają się z sebum, zatykają ujścia gruczołów łojowych i powodują pojawianie się wyprysków oraz zaskórników.

Dlatego właśnie oczyszczanie twarzy jest tak bardzo istotne. Stosowanie preparatów oczyszczających ma za zadanie usunąć zanieczyszczenia i nadmiar łoju. Często penetrują one także pory i dogłębnie usuwają wszelkie zabrudzenia. Oczyszczanie powinno być przeprowadzane regularnie, najlepiej codziennie, rano i wieczorem.

Oczyszczanie skóry – dlaczego woda i mydło nie wystarczą?

Skoro skórę całego ciała myjemy mydłem czy żelem pod prysznic z wodą, to logicznym wydawałoby się, że można tak samo potraktować twarz. Nic bardziej mylnego! Woda nie wystarczy, a mydło może spowodować więcej problemów niż korzyści.

Sama woda nie jest w stanie dokładnie oczyścić twarzy. Nie usunie bardziej przyczepionych do tkanki cząsteczek, czasami w porach zalegają także zanieczyszczenia, które potrzebują specyfiku do zadań specjalnych. Na dodatek woda – co zaskakujące – ma działanie wysuszające, podobnie zresztą jak mydło. Dlatego potrzeba naprawdę czegoś specjalnego, jak seria Anti Acne marki Under Twenty.

Wszystkie etapy oczyszczania

Wiele osób uważa, że można sobie odpuścić poranne oczyszczanie, ale nie jest to dobry pomysł. Nasza skóra w nocy może nie łapie zabrudzeń (chociaż kurz z pościeli na przykład na niej osiada), ale ciągle pracuje i produkuje sebum. Poranne oczyszczanie ma na celu usunięcie jego nadmiaru.

Wieczorem warto zacząć od dokładnego demakijażu. Kiedy śpimy, skóra ulega regeneracji, która nie może się odbyć, jeśli tkanka jest obciążona makijażem. Dlatego płyn micelarny czy mleczko to podstawa. Kolejnym krokiem jest zastosowanie toniku przywracającego skórze odpowiedni poziom pH. Można stosować także specjalistyczne żele oczyszczające – to właśnie one wnikają w pory, by usunąć znajdujące się w nich zanieczyszczenia.

Oczyszczanie cery – kilka wskazówek

Oczyszczając skórę, używaj letniej, nie zimnej i nie gorącej wody. Lekko pobudzi to krążenie, ale nie będzie powodować zbyt dużego ściągnięcia.

Osuszaj cerę ręcznikiem, ale bardzo delikatnie, przykładając go miejsce przy miejscu, bez pocierania.

Stosując żele oczyszczające czy mleczka do demakijażu, wykonuj delikatne, okrężne ruchy. Ogranicz energiczne pocieranie, by nie podrażnić niepotrzebnie skóry.

Po oczyszczaniu nie zapomnij o nawilżeniu! Wilgotna twarz powinna zostać potraktowana kremem nawilżającym, który zatrzyma wodę w strukturze skóry.

 

Follow us on:

7 thoughts on “Wiosenne porządki dla skóry

  1. Pingback: tadalafil cialis

Comments are closed.