Płaszcze zimowe – jak wybrać najlepszy model dla siebie?

Coraz niższe temperatury oraz śnieg za oknem to znak, że potrzebujemy dokonać zmian w naszych garderobach. Jakie płaszcze zimowe w tym roku brylują na salonach? Przede wszystkim ciepłe oraz wygodne! Sprawdź, jaki na fason powinnaś się zdecydować.

  1. Fasony płaszczy, czyli jak dobrać swój typ?
  2. Wełniane płaszcze zimowe

Fasony płaszczy, czyli jak dobrać swój typ?

Wybierając płaszcz, warto dobrać go do swojej sylwetki. Nawet jeżeli dany model prezentuje się świetnie na manekinie, u nas może powodować deformację figury. Dobrze też, aby płaszcz był podyktowany naszemu trybowi życia.

Klasyczne płaszcze zimowe to modele dwurzędowe z szerokimi kołnierzami oraz klapami. Będą one świetnie leżeć na kobietach o szczupłej sylwetce oraz mniejszym biuście. Ich długość powinna być uzależniona od naszej aktywności. Długie płaszcze sięgające do kolan mogą nie sprawdzić się na wieczornych imprezach. Za to jak najbardziej w trakcie biznesowych spotkań.

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami figury o kształcie klepsydry, koniecznie podkreślmy naszą talię! W takim przypadku strzałem w dziesiątkę będą płaszcze wiązane w pasie. Dla wzmocnienia efektu możemy zdecydować się na modele o dekolcie w kształcie litery V oraz rozkloszowanym dole.

W przypadku kobiet, które chcą wyszczuplić sylwetkę, powinny one wybrać płaszcze zimowe o prostym kroju oraz jednorzędowym zapięciu. Fasony w kształcie trapezu również zdadzą egzamin! Te, jak i pozostałe modele można znaleźć w ofercie sklepu: https://born2be.pl/odziez-damska/plaszcze.

Wełniane płaszcze zimowe

Kiedy temperatura za oknem spada poniżej 0 stopni, potrzebujemy ochronić się przed zimnym wiatrem. Cienkie, jesienne modele nie dadzą nam już takiej wygody oraz komfortu. W tym wypadku ciepło zapewni nam płaszcz wełniany.

Po modele wykonane z naturalnego włókna warto sięgnąć, jeżeli chcemy nawet w najniższych temperaturach wciąż wyglądać modnie bez szkody dla naszego zdrowia. Wełniane płaszcze zimowe są pozyskiwane z naturalnej sierści zwierząt, najczęściej z owiec, ale można znaleźć także modele z sierści alpak, czy też z wielbłądów.

Pomimo że cena prawdziwego płaszcza wełnianego jest wyższa aniżeli w przypadku sztucznych materiałów, będzie on nam służył przez lata. Można także zdecydować się na modele z domieszką innych tworzyw. Warto jednak, żeby w ich składzie było jak najwięcej wełny. Dzięki temu płaszcz będzie cieplejszy.

Nie każda z nas kocha zimę. Jednakże wszystkie możemy wyglądać wtedy świetnie! Niezależnie od temperatury płaszcze zimowe ochronią nas przed wiatrem oraz mrozem. Warto więc upewnić się, że nie brakuje go w naszej garderobie.

Follow us on:

11 thoughts on “Płaszcze zimowe – jak wybrać najlepszy model dla siebie?

  1. Pingback: ciproxin
  2. Pingback: generic ventolin
  3. Pingback: cheap cialis
  4. Pingback: lexapro 20 mg uk

Comments are closed.