Nike Roshe Run – buty do różnych aktywności? Gdzie sprawdzą się sportowe Nike Roshe Run?

Nike Roshe Run to jeden z najpopularniejszych modeli obuwia sportowego tej amerykańskiej marki. I choć ich historia nie jest tak długa, jak innych butów Nike, szybko stały się kultowym modelem, po który sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku.

Historia Nike Roshe Run

Choć dzisiaj może wydawać się to zaskakujące, pierwsze wersje butów Nike Roshe Run, które powstały w 2010 roku, nie spotkały się z dużym zainteresowaniem. Dylan Raasch, odpowiedzialny za ich projekt, miał stworzyć sportowe buty na jesień, które będą mogły być sprzedawane w przystępnej cenie.

Lecz dopiero po dwóch latach, w 2012 roku, Dylan Raasch stworzył ostateczny model popularnych „roszków”, na których ostateczny kształt wpłynęło kilka czynników. Projektant firmy Nike zainspirował się filozofią Zen, co sugeruje już sama nazwa butów: w języku japońskim Rōshi oznacza mistrza Zen.

Również sam wygląd Nike Roshe Run nawiązuje do tej kultury – bieżnik na podeszwie przypomina kamienne stopnie, natomiast wewnętrzna wkładka ma odzwierciedlać skalny ogród. Pomijając tych kilka drobnych aspektów, buty są proste, wręcz minimalistyczne – nie ma tu żadnego zbędnego elementu, który mógłby zaburzyć ich harmonię.

Stonowany fason sprawił, że obecnie po te obuwie sięgają osoby w każdym wieku, bez względu na płeć.

Warto jeszcze wiedzieć, że w 2015 roku marka zdecydowała się na zmianę nazwy tego modelu na Nike Roshe One. Z czego to wynikało wyjaśnimy później.

Najpopularniejsze modele Nike Roshe Run

Na przestrzeni tych kilku lat pojawiło się wiele wersji butów sportowych Nike Roshe Run, a niektóre z nich można przejrzeć na domodi.pl/nike-roshe-run. Jakie są najpopularniejsze z nich?

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się buty monochromatyczne. Czarne Nike Roshe Run to uniwersalny klasyk, pasujący do wszystkiego. Jednak można znaleźć te buty również w innych wersjach kolorystycznych, od bezpiecznych szarości, przez modny w ostatnich sezonach turkus, kończąc na mocnych, od razu rzucających się w oczy barwach.

Dla bardziej odważnych stworzoną cholewkę zdobioną liśćmi palmy lub kwiatami, która nadaje oryginalnego charakteru każdej stylizacji.

Kobietom natomiast z pewnością spodobają się różowe, nakrapiane „najki”, które pozwalają wyróżnić się na sali treningowej.

Typowym rozwiązaniem dla tej marki jest zastosowanie jednobarwnej cholewki, na której umieszczany jest Swoosh (symbol Nike) w kontrastowym kolorze. Dla fanek stylu glamour mamy dobrą wiadomość – jest złota wersja.

Na jakie okazje sportowe buty Nike Roshe One?

Na końcu chcielibyśmy wyjaśnić, dlaczego marka Nike zdecydowała się na zmianę nazwy tego modelu w 2015 roku. Otóż wbrew pozorom, buty Nike Roshe Run nie były przeznaczone do biegania! Nazwę uznano za zbyt mylącą i zdecydowano zamienić się „Run” na „One”. Czemu zatem nie poprzestano na samym początku na Roshe? Taki model butów już istniał, dlatego Dylan Raasch musiał wymyślić coś innego.

Chociaż te buty sportowe można stosować podczas uprawiania niewymagających aktywności fizycznych, nie posiadają tak dobrej amortyzacji, jak w typowym obuwiu treningowym. Na jakie okazje sprawdzą się zatem Nike Roshe Run?

To przede wszystkim stylowe, miejskie sneakersy, które zapewniają wysoki komfort noszenia, nawet podczas całodziennych wędrówek. Będą stanowić modne wykończenie każdej sportowej stylizacji i właściwie z myślą o tym je zaprojektowano.

Follow us on:

3 thoughts on “Nike Roshe Run – buty do różnych aktywności? Gdzie sprawdzą się sportowe Nike Roshe Run?

  1. Pingback: chloroquine covid
  2. Pingback: cheap cialis

Comments are closed.