Najnowsze trendy w biżuterii ślubnej

Ślub jest niezapomnianym dniem w życiu każdej kobiety. Jest to czas, w którym każda z nas chce wyglądać i czuć się zjawiskowo. Dokładamy starań, aby każdy element stroju pasował idealnie i w stu procentach pasował do tej wyjątkowej chwili.

Moda ślubna to przede wszystkim tradycja. Wszechobecna biel, tylko czasem ustępuje miejsca pastelowym kolorom. Klasyczne dodatki podkreślające romantyczny nastrój ceremonii, nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na indywidualizm i podkreślenie własnego stylu. Na szczęście z pomocą wszystkim pannom młodym przychodzi biżuteria ślubna, która pozwala w łatwy sposób przełamać dominację tradycji i dodać ślubnej stylizacji trochę aktualnych trendów.

Jakie są trendy w biżuterii ślubnej w 2017 roku? Wybór, jak co roku jest ogromny, gdyż projektanci prześcigają się w pomysłach. Na pewno warto poznać trzy najpopularniejsze.

Biżuteria inspirowana naturą

Moda na śluby i wesela organizowane na łonie natury trwa w najlepsze. Coraz więcej par rezygnuje z tradycyjnych sal balowych, wybierając romantyczną scenerię ogrodów. Podczas takich ceremonii główną rolę odgrywają rośliny i ich naturalne piękno. Tradycyjne kwiaty są uzupełnione przez ogrodowe drzewa i krzewy, które tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Moda ta ma również wpływ na wybieraną biżuterię damską. Zacznijmy od kolorów. Bardzo popularna jest biżuteria szmaragdowa, której kolor idealnie współgra z ogrodową scenerią. Natomiast wśród motywów dominują te związane z kwiatami. Wyglądają przepięknie i są niesamowicie romantyczne. Dzięki temu doskonale współgrają z charakterem ceremonii.

Nieśmiertelna bohema

Niesłabnącą popularnością cieszą się dodatki nawiązujące do stylu bohemy artystycznej. Kobiety chętnie sięgają po wymykające się nowoczesnym trendom niepowtarzalne naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Do ślubu często wybierane są ozdoby wykonane z różanego złota, które dzięki szorstkiemu przemysłowemu charakterowi, jest prawdziwym hitem obecnego roku. Modne są również różnokolorowe kamienie szlachetne.

Nadal modny vintage

Przez wiele lat najmodniejsze były nawiązania do szalonych lat dwudziestych. Rok 2017 przyniósł jednak poważną zmianę. Obecnie najpopularniejsze są kreacje i dodatki nawiązujące do klasycznego stylu lat 50-tych ubiegłego stulecia.

A jeżeli lata pięćdziesiąte to oczywiście perły. Naszyjniki, bransoletki i kolczyki naszpikowane różnokolorowymi perłami sprawią, że panna młoda będzie wyglądała jak gwiazdy Hollywood z tego okresu. Efekt ponadczasowej, klasycznej elegancji, murowany!

Komfort i dobre samopoczucie

Należy pamiętać, że trendy stanowią tylko przydatną wskazówkę. Przy wyborze biżuterii ślubnej warto kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami i stylem. Ważne, żeby biżuteria nie stała się elementem, przez który bohaterka wieczoru będzie czuła się niekomfortowo. Wręcz przeciwnie – ozdoby powinny powodować, że panna młoda będzie czuła się swobodnie i pięknie. Ich rolą jest jedynie dopełnić całość kreacji i nadać jej finalnej finezji.

Więcej propozycji z kategorii biżuteria ślubna znajdziesz pod linkiem: https://aniakruk.pl/bizuteria/slubna.html

Follow us on: