Minimalistyczne zegarki – must have tego lata

Jeśli chcemy wyglądać i czuć się modnie, a w tym samym czasie mieć pewność, że zapewnimy sobie komfort i wygodę, warto zastanowić się nad zakupem minimalistycznego zegarka oraz biżuterii w równie skromnym i minimalistycznym stylu.

Minimalizm to niepodważalny hit tego lata, ale i uniwersalny i ponadczasowy nurt w modzie i designie, który zawsze był i będzie elegancki oraz ponadczasowy. Minimalistyczny zegarek dobrany do prostej garderoby podkreśli ją i doda nieco smaku całej kreacji. Zegarki mają to do siebie, że potrafią również dodać zarówno dziewczęcej delikatności, jak i profesjonalizmu czy elegancji.

Czego unikać przy wyborze zegarka?

Warto pamiętać, że zegarek minimalistyczny nie oznacza zegarka nudnego, małego czy nie wyróżniającego się. Wręcz przeciwnie – minimalistyczny zegarek to dodatek, który potrafi bez trudu “zrobić” całą stylizację. Ważne jest jednak unikanie podstawowych błędów. Jeśli minimalistyczny zegarek skompletujemy z dużą ilością biżuterii lub zdecydujemy się na design zegarka znacznie różniący się stylem od posiadanej biżuterii, dobierzemy zegarek zupełnie niepasujący do kolorystyki ubrań, otrzymując przerysowany wygląd, a design minimalistycznego zegarka zostanie stłumiony przez inne elementy ubioru. Jest to szczególnie zauważalne latem, gdy nosimy na sobie coraz mniej ubrań i to właśnie dodatki są najważniejsze w całym looku.

Gdzie i jak szukać minimalistycznych zegarków?

Wybierając delikatne zegarki i bransoletki do letnich stylizacji warto w pierwszej kolejności przemyśleć swój ubiór – jego kolorystykę i wyróżniające się elementy. Minimalistyczne zegarki sprawdzają się niemalże przy wszystkich stylizacjach, zarówno do letnich sukienek i sandałków na obcasie, jak i zestawione z bluzką i spodniami. Dobranie odpowiedniego modelu i koloru pasującego do naszej garderoby jest tutaj kluczowe. W sklepie Otien znaleźć można dziesiątki najrozmaitszych modeli zegarków stworzonych z myślą zarówno o miłośniczkach złota, jak i srebra. Sklep pamiętał też kobietach uwielbiających klasyczne, stonowane kolory, jak i tych wolących żywsze, soczystsze barwy. Również panie zakochane w drobnych zegarkach, jak i te wolące duże, rzucające się w oczy tarcze znajdą coś dla siebie.

Kolorystyka – ważny aspekt każdej stylizacji

Kolor zegarka powinien współgrać z kolorystyką stylizacji. Nie oznacza to jednak, że kolor paska musi być identyczny jak kolor wybranej przez nas bluzki czy sukienki. Ważne jest jednak zachowanie podstawowych zasad kompozycji i zestawiania ze sobą barw. Jeśli decydujemy się na kolorowy pasek warto, aby albo odzwierciedlał on barwę naszego stroju, biżuterii, dodatków czy nawet makijażu (zegarek na czerwonym pasku wygląda dobrze nawet zestawiony z czerwoną szminką), albo kontrastował z kolorystyką stroju, stając się głównym akcentem naszego looka. Minimalistyczne zegarki są piękne i odpowiednio wyeksponowane stoją daleko od banału i nudy. Nietrudno się zatem dziwić, że minimalistyczne zegarki są absolutnym hitem tego lata. Sprawdź całą minimalistyczną kolekcję Otien.

Follow us on: