Kuracja przeciw wypadaniu włosów – na czym polega?

Odpowiednia pielęgnacja włosów dla wielu stanowi nie lada wyzwanie. Niesforne pasma stwarzają rozliczne problemy – u niektórych są zupełnie odporne na wszelkie zabiegi stylizacyjne, inni mają problem z przetłuszczaniem się włosów u nasady… Kłopotem, z którym boryka się znaczna część populacji, jest też wypadanie włosów pod wpływem pewnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Jak wzmocnić włosy i sprawić, by pozostały na swoim miejscu?

Dlaczego wypadają włosy?

Przyczyny wypadania włosów są bardzo różne. Ta delikatna część naszego ciała jest bardzo wrażliwa na wszelkie niedobory witamin i stany osłabienia organizmu. Dlatego też nadmierne wypadanie włosów często obserwują u siebie osoby, które narażone są na długotrwały stres, przyjmowanie silnych leków czy też pacjenci, którzy przeszli ciężką chorobę. Czasem u przyczyn leży też zła dieta czy zmiany w gospodarce hormonalnej organizmu.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Nietrudno się więc domyśleć, że każda kuracja na wypadanie włosów ma za zadanie dostarczyć organizmowi tego, czego najbardziej mu brakuje, przyspieszyć wzrost włosów i wzmocnić mieszki włosowe oraz cebulki włosów. Leczenie włosów można zacząć w domowym zaciszu, stosując metody znane już naszym babkom. Płukanki i wcierki na wypadanie włosów, jeśli będziemy aplikować je regularnie, mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję naszej czupryny. Szczególnie skuteczne będzie płukanie włosów wyciągiem z korzenia łopianu. Wzmocnienie włosów zapewnią też napar z pokrzywy i skrzypu polnego czy płukanka z lekkiego roztworu octu jabłkowego.

Kuracja na wypadające włosy

Czasem jednak tego typu zabiegi mogą nie wystarczyć. Bardzo osłabione i masowo wypadające włosy wymagają kompleksowych działań. Jakie specyfiki na wypadanie włosów proponują trycholodzy? Szeroko reklamowane w naszych mediach tabletki i suplementy diety okazują się – według opinii pacjentów – mało efektywne. Zdecydowanie lepiej będzie postawić na zewnętrzną pielęgnację włosów.

Świetną skuteczność mają preparaty na wypadanie włosów Bioxsine. Jeśli chodzi o mycie włosów, w ofercie Bioxsine znajdziemy delikatny ziołowy szampon (dostępny w trzech wersjach: dla włosów suchych i normalnych, przetłuszczających się oraz z łupieżem), którego działanie skupia się na oczyszczaniu i wzmacnianiu mieszków włosowych, a także na odżywianiu cebulek włosów. Jego działanie warto wesprzeć regularnym stosowaniem odżywki z tej samej serii. Kurację tę uzupełnia skoncentrowane serum przeciw wypadaniu włosów – w zależności od preferencji można się zdecydować na preparat w wygodnym sprayu lub w fiolkach zawierających jednorazową dawkę.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów jest dosyć długotrwała i wymaga dużej systematyczności. By zaobserwować pożądane efekty, trzeba uzbroić się w cierpliwość – skuteczność zabiegów pielęgnacyjnych można miarodajnie ocenić po kilkunastu tygodniach. Z pewnością jednak warto jak najszybciej podjąć działania i zapobiec dalszej utracie włosów. Im szybciej odzyskamy bujne, gęste i zdrowe włosy, tym lepiej!

Powodzenia!

Follow us on: