Karnawałowe cienie do powiek – pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Oto nasze pomysły na makijaże

Karnawałowe szaleństwo trwa. Imprezowy makijaż powinien być wystrzałowy. W tym sezonie zapominamy o trendzie „make-up no make-up”, chowamy do szuflady cienie do powiek i błyszczyki w kolorze nude, za to wyjmujemy wszystko, co lśni. Modne są brokatowe powieki, grube kreski i lśniące usta. Poniżej znajdziesz kilka naszych ulubionych pomysłów na karnawałowy make-up. W roli głównej wystąpią cienie do powiek.

Black Swan

Ten makijaż inspirowany jest filmem „Czarny łabędź”. Czarnym cieniem do powiek namaluj bardzo grube kreski, podobne do tych, które malowała sobie odtwórczyni roli Natalie Portman. Kreska powinna zaczynać się od wewnętrznego kącika oka i kończyć na zewnętrznym, wystając trochę ponad powiekę w kierunku brwi. Do wykonania tego makijażu możesz użyć cieni do powiek o matowym wykończeniu. Kreski ozdób przyklejanymi cyrkoniami lub srebrnymi tatuażami wodnymi. Z tatuaży wytnij mniejsze elementy i przyklej je na powieki i w zewnętrznym kąciku oka. Rzęsy pokryj grubą warstwą czarnej maskary.

Złoty Pył

Błyszczący makijaż to świetna opcja na karnawałową noc. Świecący pył opanował trendy w makijażu – pojawia się nie tylko na powiekach, ale także na skroniach, policzkach i ustach. Od Ciebie zależy, gdzie go nałożysz i jak dużo. Zasada brzmi:
im więcej, tym lepiej. Możesz użyć delikatnego pyłku w formie cienia do powiek lub większych brokatowych drobinek. Ważne jest jednak to, aby przed pomalowaniem oczu nałożyć bazę pod cienie do powiek. Idealnie sprawdzi się złoty cień do powiek o dużej zawartości błyszczących drobinek. Pomaluj nim całą górną powiekę, ale też skronie i policzki. Dolną powiekę obrysuj czarną kreską wzdłuż linii rzęs. Rzęsy wytuszuj pogrubiającą maskarą. Efekt końcowy będzie wspaniały.

Shark Skin

Kolor stalowej szarości nadaje się nie tylko dla brunetek. Jeśli jesteś blondynką to świetnie się składa, bo to makijaż uniwersalny. Weź do ręki cień do powiek w kredce
i namaluj nią grubą kreskę bądź nałóż na całą górną powiekę. Tym samym cieniem możesz pomalować wewnętrzny kącik oka i linię wodną na dolnej powiece. Rzęsy niedbale pomaluj wodoodporną maskarą. Włoski powinny się sklejać w większe kępki. Makijaż uzupełnij bladoróżowym różem, a na usta nałóż srebrny błyszczyk.

Follow us on: