Biustonosz bardotka – dlaczego warto go mieć?

Jednym z najbardziej popularnych modeli biustonoszy jest biustonosz typu bardotka. Nazwę swoją zawdzięcza znanej aktorce i ikonie mody Brigitte Bardot, która w połowie ubiegłego stulecia zrewolucjonizowała nieco rynek bieliźniany lansując modę na głębokie dekolty w kształcie łódki, do których potrzebne było opracowanie nowego rodzaju biustonosza, czyli znanej obecnie bardotki.

Czym jest bardotka?

Bardotka to rodzaj biustonosza, który bardzo wygodnie nosi się bez ramiączek, co pozwala na noszenie go do wielu stylizacji, w tym takich, które odkrywają w pełni ramiona. Ma podłużny kształt, jego linia cięcia jest prosta, co powoduje, że dokładnie zbiera i formuje biust pomimo braku wsparcia w postaci ramiączek. Oczywiście staniki bardotki zazwyczaj mają w komplecie odpinane ramiączka dlatego możesz swoją nosić swoją bardotkę bez ramiączek jak i z ramiączkami w zależności od potrzeb. Uniwersalność to drugi zaraz po wygodzie największy atut stanika typu bardotka. (Biustonosze bardotka Corin)

Stanik typu bardotka zbudowany jest z trzech części – na dole miseczki znajduje się pionowy szef, który dba o podtrzymanie biustu, a u góry pasek materiału, który idealnie kształtuje piersi. Charakterystycznym elementem bardotki jest również wysoki mostek, który pozwala na doskonałe podtrzymanie nawet bardziej obfitego biustu. Mocne fiszbiny tworzą solidną konstrukcję stanika bardotki, dzięki czemu nie musisz się martwić, że biust będzie się niesfornie przemieszczał, a biustonosz ześlizgiwał się. Jeśli mowa o ześlizgiwaniu się to warto wspomnieć, że większość z modeli biustonoszy bardotek posiada również silikonowe paski umieszczone od wewnątrz, które dodatkowo dbają o idealne przyleganie biustonosza w trakcie noszenia.

Biustonosz typu bardotka uszyty jest w taki sposób, aby zakrywać ok. ¾ objętości biustu, co czyni go bardzo seksownym elementem garderoby. Pozwala pięknie wyeksponować kobiece kształty, a nawet przy mniejszym rozmiarze miseczki nadaje Twojemu dekoltowi apetyczny wygląd.

Bardotka ma do siebie również to, że nie tworzy na górze otwartej przestrzeni, a delikatnie okala biust również od góry, dzięki czemu nie musisz martwić się, że gdzieś Ci coś wypadnie kiedy schylisz się aby coś podnieść ;).

Jeśli chodzi o rodzaj dekoltu do jakiego pasuje biustonosz typu bardotka to zdecydowanie dekolt typu łódka, odkryte ramiona, czy dekolt typu sweetheart będą nadawały się idealnie. Jeśli planujesz założenie bardotki do głęboko wyciętego dekoltu typu V będzie to złym pomysłem, ponieważ mostek w staniku bardotce będzie widoczny spod bluzki, topu lub sukienki, a nie chcesz przecież aby nieodpowiedni dobór bielizny zmienił niepotrzebnie Twoją przemyślaną stylizację.

Dla kogo jest najlepszy stanik typu bardotka?

Bardotka będzie odpowiednia zarówno dla kobiet posiadających mniejszy jak i większy rozmiar miseczek. Idealna będzie jednak najbardziej dla biustów szeroko osadzonych. Jeśli Twoje piersi są od siebie nieco dalej osadzone to bardotka będzie świetnie je zbierała oraz modelowała tak, aby nadać im jak najbardziej okrągły i obfity kształt. Jeśli Twój biust jest bardzo blisko osadzony to mostek w bardotce, który jest mocno osadzony i przylegający, może nienajlepiej współgrać z Twoim dekoltem, niepotrzebnie odsuwając piersi od siebie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas stanik typu bondeu lub halfcup.

Follow us on: