Azjatyckie kosmetyki do twarzy

Od dawna wiadomo, że Koreanki i Azjatki przykładają szczególną uwagę do pielęgnacji ciała i twarzy. Dbanie o gładką buzię już wiele wieków temu, wpisało się w tradycję krajów Dalekiego Wschodu. Dawniej kobiety zbierały zioła i kwiaty. Wytwarzając różne olejki i łącząc je odpowiednio, samodzielnie robiły np. toniki do twarzy lub proste kremy nawilżające. Z biegiem lat, azjatyckie kosmetyki zaczęły być produkowane na coraz większą skalę i podbijać zagraniczne rynki. W chwili obecnej coraz więcej dalekowschodnich produktów jest dostępnych w drogeriach stacjonarnych jak i sklepach online, przez co azjatycka pielęgnacja twarzy, tak egzotyczna dla większości z nas, jest dostępna na wyciągnięcie ręki.

Cudze chwalicie swego nie znacie

Warto się zastanowić, co sprawia, że kosmetyki azjatyckie zyskały takie uznanie wśród kobiet, w zasadzie z całego świata? Azjatki słyną z tego, że pielęgnację twarzy rozłożyły na kilka etapów, a ich twarze są bardzo gładkie i zadbane. Wyglądają często o wiele młodziej, niż kobiety z innych części świata w tym samym przedziale wiekowym. Czy możemy to nazwać swego rodzaju rytuałem? Z pewnością ilość zabiegów na twarz, choćby przed snem, może nasuwać takie skojarzenia. Azjatki czy Koreanki wiedzą doskonale, że aby skóra mogła się w nocy zregenerować, musi oddychać. Wszystko zaczyna się od dokładnego oczyszczania buzi z makijażu, całodziennych zabrudzeń, które choć niewidoczne, zatrzymują się na skórze oraz zatykają pory. Po oczyszczeniu warto pozbyć się jeszcze martwego naskórka. Kobiety wybierają do tego peelingi, ale również inne kosmetyki azjatyckie przeznaczone do złuszczania i ścierania. Oczyszczona i odświeżona skóra wymaga jeszcze jednego etapu, czyli nawilżenia. Do tego mogą być odpowiednie zarówno kremy, balsamy, pianki nawilżające jak też maski całonocne. Wybór jest ogromny i praktycznie każda kobieta może wybrać dla siebie odpowiednie pielęgnacyjne kosmetyki azjatyckie do twarzy: https://kontigo.com.pl/kosmetyki-azjatyckie.html, dzięki którym poczuje się jak nowo narodzona.

Koreańskie kosmetyki

Kosmetyki z krajów dalekowschodnich cieszą się rosnącą popularnością już od dłuższego czasu. Jednym z bardziej znanych składników jest ekstrakt śluzu ślimaka, który wykorzystywany jest nie tylko w kosmetykach do twarzy, ale również w zabiegach estetycznych. Kosmetyki koreańskie zyskują również sławę dzięki tańszym zamiennikom ekskluzywnych marek. Pozwala to mniej zamożnym przedstawicielkom płci pięknej, zaznać odrobiny luksusu w przystępnej cenie. To, co charakteryzuje te wyroby kosmetyczne to również specyficzne opakowanie, często w kształcie pandy czy małych postaci z kreskówek. Jest to również bardzo istotnym elementem marketingowym, ponieważ dostrzec takie mini „zwierzątka” na sklepowej półce z kremami do twarzy, jest o wiele łatwiej. Kosmetyki z Korei znajdują coraz częściej miejsce w naszych łazienkowych toaletkach, a także w naszych sercach.

Follow us on: